Печатка - це печаткова форма, яка виконана у вигляді кліше різного діаметру, виготовленого із спеціальних матеріалів, і призначена для нанесення відбитка на папір штемпельною фарбою.
Печатка містить найменування організації, організаційно-правову форму, ідентифікаційний номер суб'єкта, напис «Україна».
Використовується печатка для засвідчення підпису керівника на різних документах і підтверджує дійсність документа.
Штампи - та ж печаткова форма, тільки прямокутної форми, що містить додаткову або іншу інформацію, необхідну для упорядкування, прискорення і стилізації документообігу в різноманітних сферах господарського життя та ін.
Які документи потрібні для замовлення печатки?З 21 лютого 2011 року скасовано видачу дозволів на виготовлення печаток і штампів дозвільною системою МВС. Однак, відповідно до ст. 358 КК України виробництво та використання підроблених печаток загрожує обмеженням волі на строк до трьох років. p>
Тому замовляти та отримувати печатки і штампи підприємств, організацій та інших установ має право тільки керівник цих структур або особа, яка діє від їх імені за довіреністю. У рівній мірі це відноситься і до підприємців.
Основним документом, що дає право на виготовлення печаток і штампів, є Виписка з Єдиного Державного Реєстру .
Як замовити печатку, штампМи постаралися зробити форму замовлення максимально простою, зрозумілою і приємною в роботі, та передбачили для цього різні способи;
Від держоргану або держпідприємства ми вимагаємо лист з проханням виготовити печатку. Лист повинен бути оформлений на фірмовому бланку з вихідним номером та підписом уповноваженої особи. Також держорган або держпідприємство може замовити печатку держустанови онлайн, скориставшись нашою формою. Лист можна віддати кур'єру при отриманні замовлення.
Які терміни виготовлення печатки, штампу?Всі замовлення ми виготовляємо у власній майстерні, в якій освоєні всі основні технології виробництва печаток за добу. Доставка печаток здійснюється за допомогою «Нової пошти» протягом 1-2 діб, в залежності від регіону. При виникненні форс-мажорних обставин наш менеджер обов'язково зв'яжеться з Вами для врегулювання всіх питань.
Яка печатка краща?Існує декілька основних технологій виробництва штемпельних виробів.
Полімерна технологія. Ця технологія базується на процесі засвічення УФ випромінюванням полімерних (твердих чи рідких) матеріалів через макет (маску) печатки. Перевагою є простота та дешевизна обладнання через недорогі матеріали. Внаслідок цього - невисока вартість виробів. Однак зазначені переваги спричинили за собою істотні недоліки. Простота технології сприяє легкій підробці таких виробів, а взаємодія полімерів з різноманітними спиртами, клеями, розчинниками призводить до їх руйнування. Тому ми рекомендуємо своїм клієнтам виготовляти за цією технологією тільки малозначимі штампи.
Технологія лазерного гравіювання. За даної технологією штемпельні вироби отримують шляхом гравіювання (випалювання) лазерним променем з гуми (каучуку) на спеціальному обладнанні. Гума, яка використовується, є стійкою до дії більшості агресивних середовищ і не змінює свої властивості з часом. Також за цієї технологією можливе нанесення на штемпельні вироби складних захисних елементів для захисту печаток від підробок. Недоліком можна вважати досить високу вартість обладнання.
Флеш-технологія. Передбачає виготовлення безрельєфних штемпельних виробів шляхом запікання мікропор ІФ випромінюванням в спеціальній мікропористій гумі. В Україні ця технологія малопоширена і використовується в основному для виробництва багатоколірних штемпельних виробів.
Наш досвід роботи у поєднанні з аналізом переваг і недоліків кожного із способів виробництва штемпельних виробів дає нам змогу зробити висновок про перевагу лазерного гравіювання.
Яке оснащення вибрати?Сьогодні провідними світовими виробниками (Trodat, Colop, GRM, Shiny) розроблені різноманітні типи автоматичних і напівавтоматичних оснащень для печаток і штампів. В залежності від інтенсивності використання ми рекомендуємо наступні серії оснащень :
Повну відповідальність за печатку несе керівник підприємства. Її необхідно зберігати в сейфі або в іншому місці з обмеженим доступом сторонніх осіб. Використовуйте головну печатку тільки на основних (найважливіших) документах, для інших паперів замовте окремі печатки "Для перепусток", "Для договорів" і так далі. При виготовленні печатки замовте її із захисними елементами, які певною мірою захистять її від підробки. Також рекомендується періодично виготовляти нову печатку замість старої (раз на рік). Вартість нової печатки - несумірна з можливою шкодою від її підробки.
Інструкція по використанню електронної версії печаткиПам`ятайте, документ, переданий електронною поштою не замінює оригінального із "мокрою печаткою". Використання електронної версії Вашої печатки лише додає естетики та підкреслює серйозність Ваших намірів.